k2FtbBdWr1

Скажемо «Ні» зарплаті у конверті

big-1362140104_zarplata-v-konvertah_1

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення.

Виплата заробітної плати “у конверті” послаблює соціальний захист працівників, причетних до тіньової економіки, зменшує надходження до бюджетів усіх рівнів та державних соціальних страхових фондів і в кінцевому підсумку обертається зубожінням освітян, лікарів, військових та незахищених верств населення.

Кожен громадянин має право на заробітну плату не менше від установленого мінімального розміру. Такі явища, як зарплата “у конверті” та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені і руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну зарплату і чиї трудові книжки залишаються неоформленими. Нечесні працедавці роблять це начебто в інтересах найманого працівника, який через економічну неграмотність не усвідомлює всієї глибини обману.

Не менш важливим являється той факт, що рівень надходження податку на доходи фізичних осіб у бюджет знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. На сьогодні втрати бюджету від прихованої «в конвертах» заробітної плати великі. Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно, бо саме у такому випадку місцевий бюджет має стабільні надходження.

Велике значення має добровільна сплата податків до бюджету з отриманих доходів, неприпустимості виплат заробітної плати “у конвертах”, а також за двома відомостями чи фіктивним документами.

Досягнення нової якості життя наших співвітчизників потребує гармонійного балансу інтересів суспільства, держави і бізнесу, соціальної відповідальності підприємців. Підтримка роботодавцем ідеї легалізації заробітної плати та робочого місця – це захист свого бізнесу від неконкурентних умов, а офіційне оформлення на роботу – соціальна захищеність найманого працівника.

Працівник повинен пам’ятати, що період роботи без офіційного оформлення  не зараховується до трудового стажу, а сам працівник втрачає право на:
– соціальне страхування (з неофіційної винагороди не сплачуються страхові внески);
– отримання допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності в разі хвороби;
– отримання відшкодування шкоди в разі профзахворювання або якщо стався нещасний випадок на виробництві;
щорічну оплачувану відпустку.

Легалізація оплати праці та зайнятості населення – запорука  соціального захисту громадян України.

Наголошуємо, що наймані працівники мають можливість повідомляти про факти порушень податкового законодавства з боку роботодавців на «гарячу лінію»  ДФС України за телефоном: 0-800-501-007.

Ще більше новин: