10 школярів Львівського району – переможці ІІІ (обласного) етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика

10 школярів Львівського району стали переможцями ІІІ (обласного) етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед здобувачів освіти 3-11 класів закладів загальної середньої освіти 2023-2024 навчальних років.

Зокрема, це:

Дарій Назаркевич – ЗЗСО І-ІІІ ступеня смт Новий Яричів (вчитель Хар Наталія Богданівна);

Лілія Винницька – Оброшинський ЗЗСО І-ІІІ ступеня імені Л.Шинковського (вчитель Щур Наталія Романівна);

Андріана Біловус – Глинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Жовківської громади (вчитель Довганик Ірина Вікторівна);

Анастасія Грень – Глинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Жовківської громади (вчитель Качмар Оксана Юріївна);

Ольга Тарас – Річківська гімназія Рава-Руської громади (вчитель Зивер Олександра Степанівна);

Софія Добрянська – Великолюбінська ЗЗСО І-ІІІ ступеня (вчитель Федина Галина Йосипівна);

Аліна Вороняк – ЗЗСО села Борщовичі Новояричівської громади (вчитель Дембіцька Оксана Романівна);

Лілія Джуджук – Лапаївський ліцей ім.. Героя України Г. Кірпи (вчитель Котенська Мар’яна Миронівна);

Вероніка Бучковська – Городоцький ЗЗСО №3 І-ІІІ імені Героя України Івана Бльока Городоцької міської ради (вчитель Жуковська Оксана Богданівна);

Андріана Ладаняк – Рава-Руський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №1 Рава-Руської міської ради (вчитель Грицишин Ірина Ярославівна).

Вітаємо всіх переможців і бажаємо тільки успіхів у навчанні!

З 27 жовтня до 02 грудня проходив Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь 283 здобувачі освіти 3-11 класів загальної середньої освіти Львівської області.

Довідка:

Петро Яцик, канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп. Народився у 1921 році у заможній селянській родині.

Під час війни співпрацював з партизанами УПА. 1944 – виїхав на Захід, проживав у Німеччині. Закінчив Український технічно-господарський інститут у Регенсбурзі (1947, економіка).

З 1949 року – у Канаді: власник і президент приватної будівельної фірми Prombank Investment Limited (P. Jacyk Group). Засновник Міжнародного благодійного фонду “Ліга українських меценатів”, був його почесним президентом.

Серед головних проєктів, профінансованих Яциком: Український науковий інститут Гарвардського університету, Енциклопедія українознавства (створена під егідою НТШ у Європі), Канадський інститут українських студій (при Альбертинському університеті), Освітня фундація ім. Петра Яцика, Український лекторій в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційний центр в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті, спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті та Міжнародний конкурс знавців української мови (конкурсу надано ім’я П. Яцика).

Також коштом мецената видано чимало наукових монографій з історії України (зокрема переклад Історії України-Руси М. Грушевського англійською мовою), економіки, політології, медицини, етнографії.