39 осіб з інвалідністю Львівського району минулого року були направлені на санаторно-курортне лікування

Протягом 2023 року управлінням соціального захисту населення Львівської районної державної адміністрації направлено на санаторно-курортне лікування 38 осіб з інвалідністю загального захворювання та 1 особу з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм ізахворюваннями хребта та спинного мозку).

Право на забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів визначається Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-

курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад».

Зокрема, право на отримання путівки мають особи з інвалідністю усіх категорій, у тому числі особи, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням. Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах

для осіб з інвалідністю становить від 18 до 21 днів, для осіб з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) строком на 35 календарних днів.

Для одержання путівки, пільгового санаторно-курортного лікування особи повинні перебувати на обліку для забезпечення путівкою та пільговим санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення за

зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, а внутрішньо переміщені особи з їх числа – за фактичним місцем проживання згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Путівки видаються, відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості.

З метою взяття на облік з питання забезпечення путівкою або пільговим санаторно-курортним лікуванням необхідно подати до центру надання адміністративних послуг заяву та документи:

 копія паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України/посвідки на постійне проживання/посвідки на тимчасове проживання/посвідчення біженця;

 медична довідка закладу охорони здоров’я за формою №070о;

 копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному

контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

 копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності;

 копія пенсійного посвідчення.