k2FtbBdWr1

5279 осіб отримали щеплення у центрах вакцинації Львівщини цими вихідними

За вихідні дні, 3-4 липня, у центрах вакцинації на Львівщині щеплення від коронавірусу отримали 5279 осіб. Про це інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА.

«На даний час ситуація в області є стабільною. Після збільшення рівня вакцинації на Львівщині зафіксовано значне зниження щоденних випадків. При 346-ти проведених досліджень, за добу виявлено коронавірус у 12 осіб. Проте, не варто розслаблятись, необхідно збільшити зусилля, аби провакцинувати більшу кількість населення та уповільнити поширення хвороби. Завдяки вакцинам багатьох наслідків коронавірусу можна уникнути. Вагання щодо вакцинації виявилося основною загрозою для досягнення імунітету всього населення. Це велика проблема, зважаючи на те, що вакцинація є єдиним надійним способом покінчити з пандемією. Якщо врахувати, що нові штами COVID-19 настільки заразні, як наприклад кір, досягнення колективного імунітету може вимагати, щоб 94% населення були провакциновані. Дехто йде на вакцинацію керуючись страхом перед хворобою, дехто свідомо відмовляється від щеплень. Зараз ці роздуми не мають сенсу, в період пандемії вакцинація – це необхідність», – зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

У департаменті наголошують, що вакцинація проти коронавірусу запобігає зараженню та зменшує важкість перебігу коронавірусу у вакцинованих осіб.

Цими вихідними на Львівщині працювали: 10 центрів вакцинації – 3 липня, 14 центрів – 4 липня. Зокрема, 4 центри у Львові, а також у Бродах, Дрогобичі,  Трускавці, Стрию, Золочеві, Новояворівську, Новому Роздолі, Жовкві та Червонограді.

Загалом в області з лютого цього року провакцинували 182 726 осіб, з них 24 072 особи – у центрах вакцинації.

Детальніше про роботу центрів вакцинації цими вихідними – на сторінці департаменту охорони здоров’я у Фейсбуці.

Нагадаємо, як зазначав раніше регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут, щеплення не гарантує того, що людина не захворіє. Проте захистить від важкого перебігу хвороби, а, відповідно, і від ускладнень. Усі три вакцини, що використовують в Україні, захищають і від нового штаму “Дельта” в тому числі.