Агентство відновлення спростило умови тендерів на відбудову житла та соціальної інфраструктури

Запроваджені нові стандарти проведення тендерів на відбудову цивільних обʼєктів для регіональних Служб відновлення. Вони значно спрощують участь компаній у закупівлях та скорочують кількість вимог до учасників.

Мета впровадження цих стандартів – залучення більшої кількості компаній до відбудови та участі у державних закупівлях. Зараз не більше третини українських будівельних компаній працюють з державними коштами.

Основою рекомендацій стали уніфіковані кваліфікаційні критерії.

Основні зміни:

Техніка

– Тільки основні позиції техніки

– Відсутність надмірних документів на підтвердження

Кваліфікація працівників

– Ключові посади інженерних працівників

– Деталізація професій не вимагається

– Працевлаштування: штат, договір, сумісництво

Досвід виконання аналогічного договору

– Підтвердження роботи за аналогічним договором з обʼєктами такого ж класу (протягом 5 років)

– Обсяг виконання аналогічних договорів (відсоток від вартості – від 80% до 40% від суми тендеру)

Фінансова спроможність

– Критерії фінансової спроможності залежать від очікуваної вартості тендеру

Також скасовані вимоги, що можуть бути підставою для маніпуляцій – підтвердження наявності техніки конкретних брендів, підтвердження кваліфікації усіх співробітників, надмірні вимоги щодо оформлення документів, вимоги щодо надання документів у паперовому вигляді та інші.