Аграріям області спрямували понад 8 млн гривень компенсації за придбання техніки вітчизняного виробництва

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року № 130 продовжується  фінансування  державної програми «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» за напрямом часткової компенсації вартості техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

На Львівщині фінансову підтримку в сумі 8,7 млн гривень отримали 39 сільгосптоваровиробників виробників за закуплені 76 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

До слова, на 2021 рік в бюджетній програмі «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачили 1 млрд гривень.

Упродовж січня – серпня 2021 року профінансовано сільгоспвиробників, які придбали сільськогосподарську техніку та обладнання вітчизняного виробництва у грудні 2020 та січні-липні 2021 року.

Кошти в сумі 546 млн. грн. (в цілому по Україні) розподілені між уповноваженими банками та перераховані на поточні рахунки сільськогосподарських товаровиробників.

«Придбання с/г виробниками якісної техніки та обладнання вітчизняних виробників щороку зростає. І перелік такої техніки постійно розширюється. Тож отримана державна підтримка у вигляді компенсації її вартості через механізм державної підтримки є вагомою допомогою для аграріїв у проведенні польових робіт та ведення прибуткового бізнесу. Але аграрію слід звернути увагу, що компенсація не надається сільськогосподарським товаровиробникам, стосовно яких порушено справу про банкрутство, яких визнано банкрутами, які перебувають на стадії ліквідації та які мають прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів до бюджету» – прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, що сільгоспвиробники можуть отримати часткову компенсацію за придбані техніку та обладнання, вартість яких зазначена в актах приймання-передачі та інших документах, що підтверджують оплату через уповноважений банк у розмірі 25% вартості (без урахування податку на додану вартість).

Детальніше з умовами державної підтримки  аграрії можуть ознайомитись на сайті Мінагрополітики України за посиланням у розділі “Державна підтримка” – “Компенсація с/г техніки”. Або в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефонами:  +38066 718 09 18;  (032)-255-05-72.