Через коронавірус витрати на допомогу тимчасово непрацездатним особам зросли на третину

У першому кварталі цього року витрати на виплату допомоги тимчасово непрацездатним особам у Львівській області збільшились на 32,2%, тобто на понад 56 млн гривень, у порівнянні з аналогічним періоном минулого року. Загальна сума цих виплат – 231 млн грн, повідомили у Фонді соцстраху.

Саме на виплати допомоги з тимчасової непрацездатності скеровують найбільше коштів – 71,9 % – від суми усіх витрат на матеріальне забезпечення.

Значне зростання потреби у видатках за лікарняними листами спостерігається на Львівщині з осені минулого року і пов’язано із захворюванням працівників на коронавірусну хворобу, ізоляцією від COVID-19 контактних осіб та сезонним підвищенням захворюваності. Матеріальне забезпечення у зв’язку з ізоляцією надали 897 особам.  Згадані чинники вплинули також на збільшення кількості випадків виплат допомоги на поховання. За три місяці  Фонд виплатив  955 тис. грн таких допомог, тоді як за 1 квартал минулого року сплатив 734 тис. грн.

Зауважимо, розмір середньоденної допомоги через тимчасову непрацездатність з 1 січня зріс на 40 грн і тепер становить 335,7 грн.

У Львівській області за І квартал 2021 року кількість застрахованих від тимчасової непрацездатності склала 53 172 особи.