Детінізація зайнятості: відбулось виїзне засідання робочої групи

Оформлення трудових відносин, підвищення заробітної плати та своєчасність її виплати безпосередньо впливає на соціальний захист працівників. Також легалізація зайнятості населення та детінізація заробітної плати є вагомим джерелом податкових надходжень.

Сьогодні, під час виїзного засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, в Городоцькій міській раді заслухали керівників підприємств, установ, організацій територіальної громади, які допустили порушення трудового законодавства щодо нарахування заробітної плати найманим працівникам нижче або на рівні законодавчо встановленого мінімального розміру.
За підсумками засідання вирішено:
▪️рекомендувати виплачувати заробітну плату найманим працівникам на рівні або більше мінімально встановленого законодавством розміру;
▪️надалі проводити роботу із суб’єктами господарювання з метою виявлення фактів порушень у сфері додержання законодавства про працю, використання праці неоформлених працівників, несвоєчасної та не у повному обсязі виплати заробітної плати, незабезпечення мінімальних гарантій в оплаті праці;
▪️проводити інформаційно-роз’яснювальну кампанію з населенням та суб’єктами господарювання щодо дотримання законодавства про працю.