Для представників громад Яворівського району провели тренінг щодо розвитку аграрного бізнесу

Для представників територіальних громад та аграріїв Яворівського району провели семінар-тренінгів «Економічне зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу».

Присутніх привітала позаштатний радник голови Львівської ОДА з соціально-економічних питань Галина Бордун, яка розповіла про інформаційний ресурс, де зацікавлені можуть отримати корисну інформацію про можливості підтримки в агросфері.

«З метою широкої популяризації та поінформованості про фінансовий ресурс, який можна залучити для розвитку, в області створено сайт «Львівщина люди дії» на якому розміщена інформація про підтримку аграріїв» – зазначила Галина Бордун.

Директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман наголосила на  пріоритетних напрямах розвитку агропромислового комплексу області та окреслила основні завдання  співпраці з територіальними громадами.

«Для наповнення бюджету громад важливо створити комфортні  умови для розвитку аграрного бізнесу. Це пріоритетне завдання, як обласної адміністрації, так і органів місцевого самоврядування. Бо тільки спільними зусиллями ми зможемо досягти поставленої мети», – зазначила Тетяна Гетьман.

Заступник директора департаменту–начальник управління Людмила Гончаренко ознайомила учасників семінару з механізмом підтримки з державного та обласного бюджетів у 2021 році.

Так, на підтримку сільського господарства з державного бюджету  виділено 4,5 млрд грн. Зокрема, підтримка надаватиметься за 7 основними напрямками:

– Фінансова підтримка заходів в АПК (здешевлення кредитів)
– Підтримка виробництва нішевих культур (гречка)
– Підтримка фермерських господарств
– Підтримка садівництва, виноградарства, хмелярства
– Картоплярство
– Підтримка тваринництва
– Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання

«З обласного бюджету виділено 20,3 млн грн на реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, яка передбачає підтримку мікро та малих сільгоспвиробників», – додала Людмила Гончаренко.

Заступник директора-начальник управління департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Анна Кущак розповіла про актуальні форми підприємництва в сільській місцевості – сімейні фермерські господарства та сільськогосподарські кооперативи.

«У Львівській області велика кількість сільського населення, а відтак і особистих селянських господарств. Саме особисті селянські господарства, що самостійно працюють на землі, мають потенціал для створення СФГ, які в подальшому можуть об`єднуватися у кооперативи для вирішення більш масштабних завдань щодо доступу до фінансових ресурсів, розширення ринків збуту, отримання дешевших та якісніших послуг тощо», – зазначила Анна Кущак.

«У зв’язку з прийняттям Закону України 1423–IX інформую про можливість пільгового викупу фермерами земельних ділянок. Громадяни України, яким належить право постійного користування,  довічного успадковуваного володіння, а також які переоформили ці права у право оренди землі мають право на викуп таких земельних ділянок у власність з розстрочкою платежу до десяти років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів. У разі купівлі земельної ділянки з розстроченням платежу право власності переходить до покупця після сплати першого платежу», –  зазначив головний спеціаліст відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тарас Казечко.