k2FtbBdWr1

«Для розвитку біотехнологій, як освітньої і наукової галузі, необхідна інфраструктура», – Олена Вовк

_1631797643_613x321_3_0

Біотехнології і освіта – нові перспективні галузі розвитку Львівщини, які можуть бути цікавими для інвесторів. Про це дискутували сьогодні учасники Міжнародного економічного форуму на другій дискусійній панелі «Львівщина: капіталізація через додану вартість».

Як зазначила одна зі спікерок Форуму Олена Вовк, співвласниця та голова наглядової ради компанії «Ензим», важливим є створення єдиної екосистеми людей, які розуміють важливість біотехнологій. Проте модернізації потребує процес підготовки молодих фахівців.

«Зараз така ситуація в Україні, що дуже мало молодих людей обирають для здобуття вищої освіти кафедри біотехнологій. Якщо у нас дають непогану теоретичну базу, то викладання практики відстає на роки, якщо не на десятиліття. Глобальне вирішення такої проблеми, і для зацікавлення молоді біотехнологіями, бачимо у покращенні рівня викладання біології у школах – щоб діти могли усвідомити весь спектр цієї науки, – зазначила Олена Вовк.

Вона також наголосила, що розвиток біотехнологій, як освітньої і наукової галузі, потребує відповідної інфраструктури. Зокрема, відкриття лабораторій, де діти зможуть знайомитися з роботою біотехнологів, адже зараз така практика можлива лише при університетах.

«Компанія «Ензим» працює і намагається реалізувати певні зміни локально. Ми створили лабораторію для старшокласників, де вони можуть проводити самостійно різні досліди – від розшифровки ДНК до баз основ генетики. Є надія на фармакластер, який ми створили у Львові. Проте, бракує бізнесу, який міг би підсилити його. Має бути база, де студенти і молоді науковці зможуть втілювати свої проєкти», – додала Олена Вовк.

«Виділю три елементи доданої вартості в нашій галузі. Перші дві – це наука і наукове підґрунтя. Результатом роботи з акцентом на розвиток науки стала розробка нашою лабораторією високотехнологічних, науково створених продуктів, які вже використовуємо у виробництві. І третій елемент – кваліфіковані спеціалісти, і тут ми знову повертаємося до необхідності розвитку галузі освіти. І головне – розвиток бізнесу неможливий без стабільної економіки та дієвої судової системи», – наголосила співвласниця компанії «Ензим».

Ще більше новин:

Державний науково-дослідний інститут ветпрепаратів та кормових добавок святкує 45-ту річницю
До Центру вакцинації у Львові курсуватиме безкоштовний транспорт. Графік руху
У Львові презентували першу в Україні пілотну програму з кредитування інвестиційних проєктів під 0%
Лінія зв’язку швидкої медичної допомоги “103” знову працює у звичному режимі
За вчора на Львівщині зафіксували 877 нових випадків Covid-19
114,7 млн грн: щотижневе інформування про фінансування з обласного бюджету