k2FtbBdWr1

Для Золочівської тергромади провели семінар щодо механізмів фінансової підтримки агросектору та функціонування ринку землі

Для аграріїв та представників Золочівської територіальної громади провели семінар «Економічне зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу».

В межах семінар–тренінгу директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман поінформувала про механізми підтримки з державного та обласного бюджетів у 2021 році.

«Регіональна програма спрямована на підтримку мікро та малих сільгоспвиробників, нарощування сільськогосподарського виробництва, збільшення доданої вартості в аграрному секторі як передумови формування самодостатніх територіальних громад. Цьогоріч на програму виділено 20,3 млн грн і вона доповнена 5 новими напрямами, які сприятимуть розвитку сімейних фермерських господарств, органічного виробництва, вирощування нішевих культур, створення та покращення громадських пасовищ територіальних громад та підтримки учасників АТО (ООС)», – зазначила Тетяна Гетьман.

Заступник директора – начальник управління департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Анна Кущак розповіла про особливості створення та діяльності сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів, а також про переваги кооперації.

«Сільськогосподарська кооперація є одним з ефективних інструментів розвитку аграрного сектору. Об’єднання у кооперативи стимулює розвиток малого та середнього аграрного бізнесу, насичує ринок якісною продукцією та сприяє економічному зростанню регіону, – зазначила Ганна Кущак.

Як пояснили в межах заходу, обіг земель сільськогосподарського призначення, що запустився з 1 липня, буде поетапним. Так:

1) З 1 липня 2021 року і до 1 січня 2024 року купувати землі сільськогосподарського призначення зможуть лише фізичні особи-громадяни України. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення. Також до 1 січня 2024 року буде діяти обмеження на купівлю землі фізичними особами – не більше 100 га в одні руки.

2) З 1 січня 2024 року купувати землю сільськогосподарського призначення дозволять українським юридичним особам, які створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками яких є лише громадяни України та/або держава чи територіальні громади. Обмеження земель в одні руки – не більше 10 тис га.

Не зможуть отримати дозвіл на придбання земель сільгосппризначення юридичні особи, у яких неможливо встановити бенефіціарного власника або бенефіціарні власники яких зареєстровані в офшорних зонах.

Перевищення граничних норм набуття земель в одні руки вважається порушенням і є підставою для визнання правочину недійсним, за яким набувається право власності на земельну ділянку, а також є підставою для конфіскації земельної ділянки. Конфіскована земельна ділянка підлягає продажу на земельних торгах.

Банки зможуть стати власниками земельних ділянок лише в порядку стягнення на них як на предмет застави. Такі земельні ділянки повинні бути відчужені банками протягом двох років (з дня набуття права власності) на торгах.

«Також хочу наголосити, що землі сільгосппризначення державної та комунальної власності продаватися не будуть. Придбати можна буде лише приватні земельні ділянки сільськогосподарського призначення. І найголовніше – питання надання права іноземцям купувати землю буде вирішуватись на всеукраїнському референдумі» – проінформувала заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок.