Днями набув чинності Закон, який імплементує норми євродирективи 2014/40/ЄС та впроваджує європейський підхід контролю ланцюгів постачання тютюнової продукції через електронну систему відстеження. 

Закон передбачає, що з 1 січня 2026 року в Україні запрацює електронна система відстеження тютюнової продукції, а кожна пачка сигарет замість паперової акцизної марки матиме унікальний електронний ідентифікатор та елемент захисту, який буде внесений до єдиної електронної системи. Це дозволить встановити місце та час виготовлення продукції, відстежити переміщення, місце реалізації та перевірити, чи сплачено за кожну конкретну пачку всі податки. 

Електронна система відстеження тютюнових виробів матиме й практичний інструмент для споживачів, адже дозволить кожному громадянину ідентифікувати продукцію та перевірити легальність походження товару. 

Нагадаємо, 11 липня 2023 року набрали чинності дві важливі євроінтеграційні антитютюнові норми — заборона на продаж тютюнових виробів зі смаковими та іншими добавками, а також комплексна заборона реклами тютюнових виробів. За недотримання цих норм передбачено штрафи розміром у 20 та 30 тисяч гривень, за повторне порушення протягом року — 50 тисяч гривень.