k2FtbBdWr1

Фермерам нагадують про право на викуп землі, яка перебуває у постійному користуванні

З 1 липня поточного року засновники фермерських господарств чи їх спадкоємці отримали право на викуп сільськогосподарських земельних ділянок, які належать їм на праві постійного користування або які переоформили таке право в оренду та довічного успадкованого володіння. Нагадують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Цей викуп буде відбуватися через місцеві громади, в межах яких знаходяться відповідні землі.

«Відтак, фермери отримали право на викуп таких земельних ділянок у власність з розстрочкою платежу до десяти років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці, без проведення земельних торгів. Важливо, що у разі купівлі земельної ділянки з розстроченням платежу, право власності переходить до покупця після сплати першого траншу», – наголосила директор департаменту Тетяна Гетьман.

З Порядком викупу земельних ділянок фермерами можна ознайомитися за посиланням, орієнтовний проєкт договору можна завантажити тут.

Довідково:

Згідно з роз’ясненнями Мінагрополітики, органи місцевого самоврядування мають підстави для прийняття рішень про продаж таких земельних ділянок та зарахування коштів до бюджету розвитку міс