k2FtbBdWr1

Фестиваль імені Василя Вишиваного згуртував більше десяти навчальних закладів області

У Золочівській школі №4 імені Василя Вишиваного відбувся перший обласний молодіжний форум-фестиваль імені патрона навчального закладу.

В межах одноденного фестивалю організували на трьох локаціях пісенний вернісаж, майстер-класи та конкурс на емблему форуму. Також провели наукову конференцію «Від героя до героя», де школярі презентували свої маленькі наукові роботи.

«Фестиваль вдався, і ми тішимось, що всі наші задумі здійснились. До участі у заході зголосились 11 шкіл області. Маю надію, що з кожним роком учасників більшатиме, адже виховання молоді на прикладах патріотичних героїв важлива складова наших реалій», –  розповіла директор ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 імені Василя Вишиваного Олена Павлишин.

В межах заходів відбувся патріотично-краєзнавчий екскурс «Стежками слави». Учасники форуму відвідали криївку та центр чорнодимленої кераміки у селі Гавареччина біля якої організували поетичну вітальню «Від поета до поета».

«Ми розуміємо, що патріотичне виховання нашої молоді є дуже важливим. Адже школярі – це майбутні захисники нашої держави. Подібні заходи надзвичайно важливі, адже ми маємо своїх героїв, пам’ять про яких повинні шанувати», – наголосив начальник Навчального центру Національної гвардії України полковник Михайло Кулик.

Під час фестивалю вдалось визначити переможця конкурсу на емблему. За символ форуму обрали роботу десятикласниці Підкамінської школи Ренати Веремчук.

«Усі заплановані заходи фестивалю відбулись краще, ніж ми очікували. Насправді відбулось свято молодості та свято душі, де діти співали, декламувала власні вірші та перезнтували наукові праці. Гасло фестивалю «Від героя – до героя» покликано було вшанувати не лише тих українців, які боролись за незалежність сто років тому, а й сучасних військових, які боронять наші східні кордони. Приємно, що департамент освіти підтримує такі заходи», – зазначив  автор ідеї та ініціатор фестивалю Марко Сімкін. 

Усі дослідницькі роботи дітей, що презентували в межах фестивалю, планують видати брошурою. До неї також увійдуть найкращі патріотичні вірші.

«Ініціатива Марка Сімкіна, яку вчасно підтримав департамент освіти і науки ОДА, увінчалася добрим результатом. Перший обласний молодіжний фестиваль-форум імені Василя Вишиваного викликав велике зацікавлення серед учнів. Очі юних дослідників горіли палким бажанням продовжувати свою розпочату працю. Велика організаційна робота директорки  Золочівської школи №4 імені Василя Вишиваного Олени Павлишин та усього педагогічного колективу викликали великий резонанс», – підсумувала голова ВГО “Союз Українок” Ореслава Хомик.