k2FtbBdWr1

Харків та Київ для росії зараз найбільш важливі мішені: Президент

У сьогоднішньому ранковому зверненні до українців Президент України Володимир Зеленський зазначив,  удар крилатою ракетою по Харкову, в найбільшу площу Європи – в Площу Свободи, з десятками жертв – ось така ціна свободи.  

«Український Харків та російський Бєлгород завжди були близькими містами. У багатьох сенсах. Навіть кордон між ними був тільки умовний, тільки на мапах, але точно не в душі. Не в душі. Тепер усе змінилося. Після крилатої ракети, якою вдарили по Харкову з Бєлгорода. Ракети, яка поцілила в площу Свободи. Обличчя нашого Харкова. Це терор проти міста. Це терор проти Харкова. Терор проти України. На площі не було військової цілі. Як і в тих житлових районах Харкова, по яких б’ють із реактивної артилерії. Ракета в центральну площу – це відвертий, нічим не прикритий терор. Ніхто не пробачить. Ніхто не забуде.

Цей удар по Харкову є воєнним злочином. Це є державним тероризмом Російської Федерації. Після такого Росія – це держава-терорист. Очевидно. І має бути офіційно. Закликаємо всі держави світу негайно та дієво відреагувати на цю злочинну тактику агресора та проголосити, що Росія здійснює державний тероризм. Вимагаємо повної відповідальності для терористів у міжнародних судах», – наголосив Президент.

Він також додав, що Харків та Київ для росії зараз найбільш важливі мішені. Терор спрямований на те, щоб зламати українців та їхній спротив. Тому оборона столиці сьогодні – це ключовий пріоритет для держави. В усіх містах України повинні зробити все, щоб зупинити ворога. За це відповідають військові та цивільна влада кожного міста. Але Київ – це особливо. Захистимо Київ – захистимо державу.

Тож  Володимир Зеленський повідомив, що на час війни головою Київської міської військової адміністрації призначає професійного військового, генерала Миколу Жернова.

«Віталій Кличко залишається мером Києва. У нього буде своя сфера відповідальності. І тепер це буде спільна робота мера та голови військової адміністрації. Після війни повернемо все на свої місця у столиці», – зазначив Президент.