k2FtbBdWr1

Кабінет міністрів  запровадив  електронну форму протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу

Кабінет Міністрів на засіданні 19 травня ухвалив рішення щодо вдосконалення порядку проходження обов’язкового технічного контролю. Йдеться про постанову, якою вносяться зміни до постанов КМ від 30 січня 2012 р. № 137 і від 31 травня 2012 р. № 512.

Як повідомляє пресслужба МВС, документом запроваджується електронна форма протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу. Водночас за необхідності з можливістю друку паперової копії протоколу. При цьому, друк протоколу можливий виключно на бланку встановленого зразка, вартість якого сплачує суб’єкт господарювання.

Також оновлено обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, запроваджено відеофіксацію процесу обов’язкового технічного контролю транспортних засобів.

У міністерстві зазначають, що органи державної влади, місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи зможуть отримати від суб’єкта ОТК відеоматеріали за відповідними зверненнями.

Вибірковий перегляд матеріалів відеофіксації унеможливить проведення суб’єктами ОТК фіктивних перевірок технічного стану, а це суттєво вплине на посилення безпеки дорожнього руху.

Окрім того, постанова передбачає імплементацію у національне законодавство вимог щодо обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, які визначені Директивою 2014/45/ЄС від 3 квітня 2014 року «Про періодичні тестування на придатність до експлуатації для моторних транспортних засобів та їх причепів».