Крупи, одяг та засоби гігієни: жителі області об’єднались для збору гуманітарної допомоги переселенцям (фото)

Напередодні у всіх районах Львівщини запрацювали штаби, куди можна приносити гуманітарну допомогу для внутрішньо переміщених осіб. Вони працюють також у Львові. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Станом на зараз штаби активно працюють, жителі області долучаються до збору продовольчих та непродовольчих товарів. Як передають зі штабів, люди з самого ранку приносять необхідні речі. Допомагають волонтери та підприємці. Як кажуть самі: «У цей важкий час, робимо для країни усе можливе».

Львів

Завдяки активній допомозі львів’ян, станом на зараз вдалось зібрати речі першої необхідності: вологі серветки, туалетний папір, постіль. Люди приносять також харчі: воду, крупи, їжа швидкого приготування – усе, що може довго зберігатися.

«Нам також допомагають волонтери. Наші земляки задіюють усі контакти. Наприклад, підтримку готові надати Польща та Німеччина. Зараз очікуємо отримати від них фури з гуманітарною допомогою, медикаментами. Ми працюємо цілодобово. Не відмовляємо в допомозі нікому», – повідомила Марія Вінницька, головний спеціаліст житлово-комунального господарства.

Золочівський район

«Ми збираємо гуманітарну допомогу цілодобово, поки маємо таку можливість. Нам активно допомагають, як підприємці, так і звичайні жителі, які приносять усе, що мають. Найбільше вдалось зібрати одягу – жіночого, чоловічого та дитячого», – зазначила Марія Ференц, контактна особа штабу.

Читайте також: Максим Козицький розповів, які речі необхідні для допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Дрогобицький район

Голови п’яти територіальних громад, які розміщені в Дрогобицькому районі скликали нараду з підприємцями та, безпосередньо, жителями. Усіх повідомили про перелік продуктів та речей, які необхідно зібрати. Станом на зараз зібрали продукти з усіх фермерських господарств.

«Збір продуктів триває по всіх населених пунктах громади. У найближчий час їх доставлять в приміщення обласного штабу в Трускавці. Саме там збір триває з 09:00 год до 18:00 год. Штаб також працюватиме вчорі. Щоправда, люди не мають чим довезти ці речі, тому ми організували спеціальний транспорт. Ми долучили громадськість, пластунів й інших волонтерів. Зібраних товарів досить багато, доводиться просити допомоги, аби їх розвантажувати. Люди надзвичайно активні», – розповіла Надія Козар, контактна особа зі штабу.

Самбірський район.

У громадах району збір продуктів почався зранку. Триватиме він також цілодобово.

«Люди приносять їжу, засоби гігієни, матраци, білизну, картоплю, домашні закрутки. Жителі телефонують, цікавляться, чим можуть бути корисними. Вони шукають також транспорт для перевезення гуманітарної допомоги», – наголосила Зоряна Войтович, контактна особа штабу.

Додамо, у штабах ведуть централіований облік усієї гуманітарної допомоги, яку приносять жителі. Надалі її розподілятимуть відповідно до потреб тимчасово переміщених осіб, які прибувають на Львівщину.

Про адреси штабів та номери контактних осіб читатйе за посиланням.