k2FtbBdWr1

Лідерство та перший в Україні пілотний проєкт: Львівщина успішно реалізовує «Доступні кредити 5-7-9%»

У Львівській області в межах Програми Доступні кредити 5-7-9% вже видали понад 1950 кредитів на суму майже 5 млрд грн. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Відтак, Львівщина вже тривалий час займає лідерські позиції в Україні із реалізації державної програми.

Із бізнесом в межах програми працюють 10 банків. Це  АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «КРЕДОБАНК», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «Альфа-Банк», АТ «ОТП БАНК».

У розрізі видів діяльності найбільше по сумах виданих кредитів у Львівській області – оптова та роздрібна торгівля – 32%, переробна промисловість – 25%, сільське господарство – 20%, транспорт – 7%, охорона здоров’я – 1%.

За цілями кредитування у Львівській області переважають кредити на оборотний капітал в рамках антикризового пакету – 59%, наступне іде рефінансування – 25% та кредитування на інвестиційні потреби – 16%.

Також Львівщина стала першою областю в Україні, де реалізують Пілотний проект кредитування інвестиційних проєктів під 0%

«У межах посилення інвестиційної складової Програми 5-7-9% ми спільно з Фондом розвитку підприємництва запустили Пілотний проект, який передбачає додаткову компенсацію процентів за інвестиційними кредитами мікро, малих та середніх підприємств Львівщини до рівня 0% річних. Відповідний договір про початок реалізації Пілотного проекту підписали  минулого тижня. Щоб стимулювати зростання робочих місць, для всіх, хто просить кредит на інвестиційні потреби, компенсовуємо відсотки до нуля. Для цього в межах обласної програми конкурентоспроможності виділено 5 млн гривень до кінця року», – розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький.

У межах цього Пілотного проекту є очевидні переваги, а саме:

1. Місцева влада стає прямим учасником Програми 5-7-9%, запроваджуючи додатковий пакет підтримки для місцевих ММСП з урахуванням пріоритетів розвитку регіону.

2. Реалізація Пілотного проекту повністю синхронізується з механізмом компенсації процентів в рамках Програми 5-7-9% з використанням ескроу-рахунків.

3. Усі уповноважені банки автоматично стають учасниками Пілотного проекту.

4. Фонд виступає «єдиним вікном» для банків та місцевої влади, що суттєво зменшує їх адміністративні витрати на реалізацію Пілотного проекту.

5. В межах Пілотного проекту поєднуються кошти державного та місцевого бюджетів, що збільшує обсяг державної підтримки місцевих підприємців (до 0% річних).

Надалі Фонд розвитку підприємництва планує поширити модель реалізації Пілотного проекту на всі регіони України.