Львівщина поділилась досвідом професійної адаптації військовослужбовців на міжнародній конференції

Делегація з Львівщини бере участь у Міжнародній конференції «Міжнародне співробітництво у вирішенні проблеми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхній сімей в Україні», яка розпочалась у Києві 11 травня.

Серед доповідачів конференції – начальник управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Тетяна Медвідь, керівник відділу Міністерства ветеранів у Львівській області Володимир Шамрай, проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Національного університету «Львівська політехніка» Роман Корж, координаторка проєкту «Норвегія-Україна» у Львівській області Тетяна Шаповалова.

Учасники конференції поділились досвідом у соціальній і професійній адаптації українських захисників до мирного життя. А також обговорили питання щодо створення інструментів, які б дозволили максимально працевлаштовувати ветеранів, створити всі умови, щоб перехід до цивільного життя ветеранів був максимально ефективним.

Як розповіла Тетяна Медвідь, на Львівщині за підтримки департаменту соціального захисту населення в межах співпраці з Національним університетом «Львівська політехніка» реалізується проєкт «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему». Мета проєкту – професійна перепідготовка військовослужбовців, учасників АТО/ООС, звільнених у запас, та членів їхніх сімей. Учасники отримують допомогу з правової та соціально-психологічної адаптації, а також сприяння у працевлаштуванні й організації власного бізнесу.

Нагадаємо, упродовж 2014-2019 рр. у межах проєкту «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців і членів їхніх сімей в Україні» професійну перепідготовку пройшли майже 600 осіб.