Львівщина приймала найкращі хореографічні колективи західного регіону в межах фестивалю Павла Вірського

23 травня у Палаці культури відбувся II тур Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. П. Вірського. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Учасниками фестивалю стали кращі хореографічні колективи західного регіону України з Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської областей.

Члени журі обрали переможців, які представлять хореографічне мистецтво Західної України у фіналі фестивалю-конкурсу, який відбудеться в Києві. З Львівської області до фіналу пройшли 6 хореографічних колективів:

– зразковий ансамбль народного танцю «Роси світанку» середньої загальноосвітньої  школи №84 м. Львова, керівник – Юрій  Бугрин;
– зразковий вокально-хореографічний «Сонечко» Львівського палацу залізничників, керівник – Марія Горностай;
– ансамбль народного танцю «Діброва» Львівського фахового коледжу культури і мистецтв, керівник – Олег Копильчак;
– зразковий дитячий театр танцю «ЛЕВЕНЯ» творчого об’єднання «Левеня», 58-й будинок офіцерів, м. Львів, керівник – Наталія Бондарчук;
– театр танцю «ЕСКАДА» творчого об’єднання «Левеня», 58-й будинок офіцерів, м. Львів, керівник – Наталія Бондарчук;
– дівочий вокально-хореографічний ансамбль  «ПАННОЧКА» храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Львів, керівник – Ігор Федак.

Очолював журі народний артист України, генеральний директор-художний керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім.Павла Вірського, лауреат Шевченківської премії, Герой України Мирослав Вантух.

Мета фестивалю-конкурсу – збереження і розвиток народних традицій хореографії, збагачення професійного і аматорського мистецтва, підвищення художнього рівня балетмейстерських постановок.

Цей культурно-мистецький проєкт започатковано у 2001 році та проводиться раз на 3 роки.

У вересні – грудні 2019 року відбулися перші обласні тури VІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського.

У зв’язку з пандемією COVID-19, заходи другого туру фестивалю-конкурсу, проведення яких планувалось на 2020 рік, були перенесені на 2021 рік.

Фестиваль відбувається за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.