k2FtbBdWr1

Максим Козицький зустрівся з головою Консультативної місії ЄС в Україні Антті Хартікайненом

Сьогодні, 26 листопада, в Львівській ОДА відбулася зустріч голови з представниками Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) щодо обговорення питань двостороннього співробітництва, а також стратегії громадської безпеки у Львівській області.

Як повідомляє Консультативна місія Європейського Союзу в Україні, ініціатива КМЄС щодо громадської безпеки стартує у Львівській області.

Ця ініціатива має покращити ситуацію з громадською безпекою в регіонах, щоб позитивні зміни стали відчутними для громадян, а також зміцнити довіру людей до правоохоронних органів.

Представництво КМЄС у Львові вже провели перші зустрічі для 5 робочих груп, які працюватимуть у напрямках, які львів’яни визначили як найнагальніші, це безпека дорожнього руху, боротьба з наркотиками та зловживанням алкоголем, боротьба з корупцією, а також безпека дітей та майнові злочини.

«Вітаю на Львівщині! Ви даєте вагомий внесок у напрямку допомоги державним органам України у послідовному реформуванні сектора цивільної безпеки шляхом надання стратегічних консультацій і практичної підтримки»,  – звернувся до КМЄС голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Сторони розглянули три напрями діяльності, які передбачає мандат:

  • Надання стратегічних консультацій для розробки стратегічних документів та законодавства;
  • Підтримка імплементації реформ наданням практичних консультацій, тренінгів та обладнання;
  • Співпраця та координація для забезпечення сталості реформ між українськими та міжнародними партнерами.

Також Львівська ОДА зазначила про важливість співробітництва з КМЄС щодо питань безпеки.

Поліція Львівщини тісно співпрацює з Консультативною місією ЄС  з 2014 року, особливо в таких стратегічних напрямах, як боротьба із організованою злочинністю, облаштування безпекового простору та в інших напрямах.

КМЄС вже добилася певних успіхів в регіонах. Наприклад, проект зразкового відділення поліції, реалізований місією в місті Самборі Львівської області, допоміг скоротити час реагування на виклики та підвищити рівень довіри до місцевої поліції.

В грудні 2020 року правоохоронці нашого регіону отримали технічну допомогу від Консультативної місії ЄС – декілька партій ІТ-обладнання загальною вартістю понад 30 000 євро.

Серед 5-ти пріоритетів роботи місії є:

  • Національна та державна безпека;
  • Організована та транскордонна злочинність;
  • Кримінальна юстиція;
  • Безпека громад і систем управління в органах поліції;
  • Цифрова трансформація та інновації.

А наскрізними пріоритетами є права людини та гендерна рівність, належне урядування та протидія корупції.

Команда КМЄС налічує більше 350 українських та іноземних співробітників, що працюють в Києві, Львові, Маріуполі, Одесі, Харкові та реалізують мандат місії.

Метою є створення ефективного та прозорого сектору цивільної безпеки, що користується довірою громадян.

Додамо, команда міжнародних консультантів КМЄС здебільшого складається з представників країн Європейського Союзу. Досвідчені фахівці у сфері безпеки, поліцейської діяльності, судової системи, боротьби з корупцією, дотримання прав людини, зв’язків із громадськістю діляться своїм досвідом з українськими партнерами місії в межах спільних зусиль щодо прискорення процесу реформування сектору цивільної безпеки.