k2FtbBdWr1

Максим Козицький зустрівся з представниками Асоціації банків Львівщини

Про розвиток області сьогодні та майбутні тенденції голова Львівської ОДА Максим Козицький поспілкувався з представниками Асоціації банків Львівщини (АБЛ).

Як розповів голова правління Асоціації Сергій Бойко пандемія стимулювала переведення фінансових операцій у безготівкову форму, зокрема великий поштовх до розвитку отримали онлайн додатки, збільшилась кількість онлайн платежів.

Сьогодні банки області працюють прибутково. Так, понад 95% банків Львівщини – профіцитні. Фактично, наша область підтримує також інші області України. У банках юридичні та фізичні особи Львівщини тримають майже 61 млрд гривень. Разом з тим кредитів банківські установи області видали на 33 млрд гривень. Чистий прибуток банків Львівщини, за даними Асоціації, становить 51 млрд гривень за 8 місяців цього року.

Попри значне збільшення банківських операцій саме в інтернет мережі, сьогодні Львівщина у трійці лідерів в Україні за кількістю банківських відділень на 100 тис населення (19 відділень на 100 тис осіб).

Відтак, як наголошують в Асоціації, створені всі передумови для розвитку бізнесу в частині співпраці з банківськими установами.

Сторони поспілкувалися про інвестиційний клімат Львівщини, індустріальні парки, ринок землі, ситуацію з пандемією, лікарні та їх осучаснення.

«Щоб розвивати область, дуже важливою є співпраця з банківською галуззю. І сьогодні ми обговорили ті сфери життя Львівщини, де ця співпраця відбувається та якою вона є. Не можна не згадати, що в області активно реалізується програма Доступні кредити 5-7-9%, дещо менш популярною є програма Доступна іпотека під 7%, проте і тут Львівщина у 5-рці лідерів по Україні і всюди вагомою є роль банків. Приємно чути, що сьогодні банківська сфера має всі умови для сприяння бізнесу, а це, зокрема в час пандемії, є одним із наших важливих завдань»,-  зазначив Максим Козицький.