k2FtbBdWr1

Максим Козицький звернувся до Президента, щоб запровадити День української діаспори

Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький звернувся до Президента України Володимира Зеленського – офіційно запровадити в Україні відзначення Дня української діаспори. Таку ініціативу запропонував Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ “Львівська політехніка”( МІОК).

З нагоди 30-ліття Незалежності України 25 серпня пропонують встановити Днем української діаспори (Днем Світового Українства)

«Ми охоче підтримуємо таку ініціативу. Від імені Львівської обласної державної адміністрації скеровуємо листа до Офісу Президента, Кабміну та Міністерства закордонних справ України. Дякуємо директорці та колективу Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ “Львівська політехніка”(МІОК) за десятки ініціатив, конференції та багаторічну працю з українською діаспорою з цілого світу», – каже голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Він також зазначив, що саме світове українство значною мірою долучилося до здобуття незалежності України та її визнання різними країнами світу. Запровадження такого свята підвищить статус закордонних українців і розуміння їхніх здобутків для України, а також сприятиме консолідації українців з усього світу та їхньої праці на благо України.

За даними Світового Конгресу українців, станом на сьогодні за межами України мешкає та працює понад 20 мільйонів українців.

“Ідея запровадження цього свята вперше була озвучена МІОКом під час IV Міжнародного Конгресу, присвяченого 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка, який ми провели 23-24 серпня 2013 року в Національному університеті “Львівська політехніка”. Цю ініціативу підтримали усі учасники Конгресу, а це понад 400 осіб з 29 країн і вона увійшла до Ухвали Конгресу, яку оргкомітет розіслав до органів законодавчої та виконавчої влади України. На своїх конгресах, які відбуваються кожні два роки, учасники одноголосно підтримують цю ініціативу і тому ми цього року ще раз звертаємось до влади з проханням її реалізувати”, – зазначила  директорка Ірина Ключковська.

Довідково:

МІОК працює для розбудови і зміцнення співпраці між Україною та її діаспорою у сфері освіти, культури, для поширення знань про світове українство, досліджує міграційні процеси, створює інноваційний інтелектуальний продукт для вивчення та популяризації української мови у світі.