k2FtbBdWr1

Медична допомога у випадку травмування є безоплатною

Узимку через погодні умови, на жаль, підвищується ризик травмуватися.

Нагадуємо, що медична допомога у випадку травми входить у Програму медичних гарантій і є безоплатною. Платити за неї пацієнт не повинен – за надану медичну послугу сплачує НСЗУ з коштів держави.

Якщо людина травмувалася та не може рухатись, відчуває різкий біль – потрібно викликати «швидку» за номером екстреної медичної допомоги «103».

Швидка допомога приїжджає на виклик, коли людини перебуває у невідкладному стані. Приїхавши, бригада може оцінити стан пацієнта, надати невідкладну допомогу і, за потреби, транспортувати його до медичного закладу, відповідно до маршруту пацієнта, що затверджений в регіоні.

Екстрена медична допомога є безоплатною для пацієнта. Щоб отримати таку допомогу, пацієнту не потрібна декларація з лікарем чи скерування.

Якщо пацієнта з травмою госпіталізували, то в безоплатний пакет медичної допомоги в стаціонарі входять:

• інструментальні та лабораторні обстеження;

• полегшення, зняття чи усунення симптомів захворювання;

• знеболення та медикаментозна терапія;

• хірургічні операції, післяопераційний моніторинг пацієнта і подальша медикаментозна терапія;

• цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;

• медична реабілітація у гострому періоді.

Якщо госпіталізація не потрібна, пацієнт отримує медичну допомогу амбулаторно. Звернутися до сімейного лікаря за скеруванням до травматолога, щоб отримати першу невідкладну допомогу, не потрібно.

Амбулаторна допомога включає діагностику, а також лікування травм та реабілітацію.

Це та допомога, яку пацієнт отримує від лікарів вузької спеціалізації.

Зокрема, лікаря-хірурга чи лікаря ортопеда-травматолога. Ці фахівці можуть обстежити пацієнта в амбулаторних умовах чи лікувати в умовах денного стаціонару, зробити необхідні лікувальні процедури або ухвалити рішення щодо потреби хірургічного втручання.

Якщо після травми пацієнт потребуватиме реабілітації, то це також передбачено Програмою медичних гарантій. НСЗУ оплачує послуги з медичної реабілітації у гострому періоді, яка є у пакетах медичних послуг, що надають у стаціонарних умовах, а також у післягострому та довготривалому періодах – в окремих пакетах медичних послуг за напрямом «Реабілітація».

Саме реабілітація буде одним із пріоритетів у Програмі медичних гарантій у 2023 році.