k2FtbBdWr1

Музей народної архітектури та побуту відзначив 50-річчя своєї діяльності

Сьогодні у Львові відзначили 50-річчя діяльності Музею народної архітектури та побуту ім. К. Шептицького, більш відомого серед місцевого населення як Шевченківський Гай. Музей створений за етнографічним принципом у 1971 році на пагорбах ландшафтного парку «Знесіння».

На території музею – скансену* (36 га) відтворили понад 124 архітектурні пам’ятки ХVІІІ – початку ХХ століття, які представляють 6 історико-етнографічних областей Західної України: Бойківщину і Гуцульщину, Буковину і Покуття, Лемківщину і Поділля, Волинь і Полісся.

Кожна етнографічна зона – це міні-село, що складається з 15‒20 пам’яток народної архітектури. У житлових та господарчих приміщеннях розміщено предмети домашнього повсякденного вжитку, сільськогосподарський реманент, транспортні засоби та ремісничий інструмент.

З урочистою подією колектив Музею та відвідувачів заходу привітав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, який вручив колективу Музею подяку від голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького – за високий професіоналізм і вагомий внесок у розвиток музейної справи.

«Львівщина – це колиска всього українського. Починаючи від дитячого садка і закінчуючи вищим навчальним закладом. Кожна дитина знає про Шевченківський гай. Все, що ми тут бачимо, – це заслуга людей, яким не байдужі Українська Держава, наші традиції, наша автентичність. Тут унікальне місце, де можна провести час з сім’єю, з друзями, з родиною. 50 років – це новий етап, а з ним – і нові можливості. Я бажаю, щоб ви йшли тільки вперед!», – сказав Іван Собко.

У заході також взяли участь представники департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, Львівської обласної та Львівської міської рад.

Довідково:

Окрім цінних пам’яток архітектури, у музеї зберігається понад 22 тис. унікальних музейних предметів, а саме: меблі, посуд, сільськогосподарські знаряддя праці, ткацькі  верстати, музичні інструменти, церковний інвентар тощо.

Щороку Музей презентує 20 тематичних виставок, проводить десятки різноманітних майстер-класів (писанкарство, лозоплетіння, розпис пічного кахлю, створення ляльки-мотанки, гончарство для дітей та дорослих), відтворює давні звичаї та традиції у театральних дійствах. Щорічна відвідуваність Музею становить понад 175 тис.  осіб.

Нагадаємо, що Музей працює з 10:00 до 17:00 кожного дня. Експозиція, в тому числі й інтер’єри, доступні до огляду, проте масові заходи на території Музею не проводяться у зв’язку із карантинними обмеженнями. Більше інформації – на сайті Музею: https://lvivskansen.org/

*Скансен – музей під відкритим небом.