На Львівщині відзначили Міжнародний день кооперативів

В суботу, 3 липня, на полі ВК «Як бджола» відбулося відзначення Міжнародного дня кооперативів. Саме сюди з’їхались представники не лише ягідних кооперативів, а й представники особистих селянських та фермерських господарств, що займаються ягідництвом та лише планують створювати кооперативи.

Учасників свята привітав голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Львівської обласної ради Юрій Раделицький.

«Від кожного з нас залежить розвиток нашої держави. Цей день має нагадати, наскільки цінною є праця на землі, наскільки важливо спільними зусиллями працювати над аграрним розвитком Львівщини. Без перебільшень можу сказати, що наш регіон має показати на всю Україну перспективність сімейних фермерських та кооперативних форм господарювання на селі», — зазначив Юрій Раделицький.

В межах заходу відбувся науково-практичний семінар «Кооперація в аграрному секторі Західної України: історії успіху». Під час заходу діючі кооперативи ділилися досвідом роботи в кооперативі, крім цього, обговорили питання створення сільськогосподарських кооперативів, проблеми з якими стикаються кооперативи у своїй діяльності та наукові підходи до розвитку кооперації на сучасному етапі.

«Для розвитку кооперативів на Львівщині надається фінансова підтримка з обласного бюджету. На підтримку сільськогосподарської кооперації з обласного бюджету у 2021 році виділено 1,2 млн грн, які підуть на відшкодування вартості придбаних основних засобів», — зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

«Вже 2 кооперативи в цьому році скористалися підтримкою та отримали відшкодування на загальну суму 400 тис. грн», — додала вона.

Як зазначила радник голови Львівської обласної державної адміністрації з питань розвитку громад, модератор зустрічі Галина Бордун, кооперація починається з ініціативи двох-трьох людей об’єднуватися.

«Кооперація як бізнес буде тоді, коли поєднується продукт, послуга, маркетинг, знання, вчасна інформація, промоція. Кооперація як система запрацює тоді, коли буде просвітництво. Власне, сьогоднішній день — День просвітництва кооперативного руху», — наголосила вона.

Нагадаємо, Міжнародний день кооперації — професійне свято, відзначається щорічно в першу суботу липня.