На Львівщину прибули 17 тисяч доз вакцини «Модерна»

Сьогодні в область доставили 17 000 доз мРНК-вакцини «Модерна». Це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Moderna спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (NIAID), США.

Цю партію використовуватимуть і в центрах вакцинації, і в пунктах щеплень.

“Упродовж сучасної історії вакцини завжди були рутинною частиною профілактичної медичної допомоги і їх сприймали як належне. Новонародженим, дітям шкільного віку, дорослим робили щеплення від усіх небезпечних хвороб. Таким чином ці недуги вдалось подолати або взяти під контроль. Пандемія коронавірусу зробила свій вагомий внесок у розвиток вакцин, допомогою яких зараз багато хто нехтує. І якщо наше здоров’я та життя під загрозою єдиною найефективнішою стратегією виходу з небезпеки є вакцинація”, – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Вакцина «Модерна» має у своєму складі молекули матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка допомагає організму створювати шипоподібний білок оболонки коронавірусу SARS-CoV-2. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла та Т-клітини для боротьби з ним.

Ідея створити вакцину на основі рибонуклеїнових кислот з’явилася ще на початку 1990-х. За останні 25 років було здійснено понад 500 досліджень цієї технології. Але реалізовано її було навесні 2020 року, коли почалися клінічні дослідження таких вакцин проти  COVID-19. Вакцини мРНК є безпечними та не можуть змінити ДНК людини.

Станом на сьогодні в області провели 1 734 142 щеплення, з них 182 837 – вакциною «Модерна».