На реставрацію найдавнішої дерев’яної церкви Львівського району виділили сто тисяч гривень

Для виготовлення науково-проєктної документації на реставрацію стінопису та іконостасу  церкви Зіслання Святого Духа села Потелич Рава-Руської ТГ з обласного бюджету цього року  виділили  сто тисяч гривень.

Реставратори та пам’яткоохоронці акцентують увагу на відновленні східної стіни храму, адже на ній містяться два автентичних розписи, які є цінними пам’ятками монументального мистецтва.

Дерев’яна церква є пам’яткою архітектури, датується 1502 роком і належить до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, що ця реставрація входить до програми Охорони культурної спадщини на 2021-2025 роки. Окрім неї, ввійшли ще 29 об’єктів на Львівщині, які профінансують на понад 25 млн гривень з обласного бюджету. Зокрема, передбачені кошти для 16 дерев’яних церков та дзвіниць, більшість з яких пам’ятки національного значення.