k2FtbBdWr1

Нагадуємо про небезпеку чадного газу

Оксид вуглецю (CO, інша назва чадний газ) — це токсичний газ, який утворюється під час горіння в умовах браку кисню. Чадний газ не має кольору, запаху чи смаку, тому його неможливо ідентифікувати без спеціальних приладів, але він може бути смертельним для людини і впливає організм навіть у невеликих концентраціях.

Чадний газ виділяється під час роботи:

двигунів внутрішнього згоряння;

– дров’яних/газових/вугільних печей;

– портативних бензинових генераторів;

– камінів;

– газових водонагрівачів тощо.

Поширеними симптомами впливу чадного газу є головний біль, нудота, прискорене дихання, слабкість, відчуття втоми, запаморочення та сплутаність свідомості. Гіпоксія (сильний дефіцит кисню) внаслідок гострого отруєння чадним газом може навіть призвести до незворотних пошкоджень мозку або серця.

Якщо ви або ваші близькі підозрюєте у себе отруєння чадним газом, потрібно викликати 103, вийти або винести потерпілого на свіже повітря, покласти під голову подушку, розстебнути комір і пояс.

Найкраща допомога при отруєнні чадним газом в медичних умовах – довготривале вдихання кисню. Слід розуміти: реакція на отруєння чадним газом може розвинутися упродовж дуже короткого проміжку часу (навіть кількох хвилин). Люди, які сплять або перебувають у стані алкогольного сп’яніння, можуть отримати смертельне отруєння СО ще до появи симптомів.

Як уберегтися від отруєння чадним газом?

• Не залишайте ввімкнені газові прилади без нагляду.

• Для обігріву помешкання використовуйте лише призначені для цього прилади (до прикладу, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення).

• Регулярно перевіряйте газове обладнання, вентиляційні канали та димоходи на справність.

• У помешканні з пічним опаленням завжди відчиняйте заслінку в пічці чи комині.

• Не встановлюйте електровитяжку та газову колонку в одному приміщенні.

• Часто провітрюйте приміщення, в якому є газові прилади.

• Встановить прилад для визначення концентрації чадного газу.

• Не спалюйте нічого в пічці чи каміні, якщо до них не під’єднана вентиляція.

• Не використовуйте генератор чи будь-які бензинові двигуни на відстані менше 6 метрів від вікон, дверей чи вентиляційних отворів. Використовуйте подовжувач потрібної довжини, щоби тримати генератор на безпечній відстані.