k2FtbBdWr1

Новий ролик з циклу «Війна і міф» розвінчує тезу «Ніхто не забутий, ніщо не забуте»

8 травня в Україні і світі відзначається День пам’яті та примирення, присвячений вшануванню жертв Другої світової війни. До цієї дати Український інститут національної пам’яті презентує новий відеоролик «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», створений у межах відеопроєкту «Війна і міф».

У черговому ролику розвінчуємо міф про популярне гасло повоєнного часу: «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Заклик, що нібито увічнює пам’ять усіх загиблих у війні радянських громадян, насправді брехливий, адже офіційний перелік жертв війни був далеко не повним. «Забутих» жертв і потерпілих – мільйони, адже:

  • СРСР не визнав подій до 22 червня 1941 року, тому «забуті» учасники так званих «прикордонних конфліктів».
  • «Забули» й не згадували поразки 1941—початку 1942 років.
  • Не згадували і військовополонених, жертв Голокосту, остарбайтерів.
  • Інвалідів війни цілеспрямовано прибирали в табори-інтернати подалі від людських очей.

Скільки людей дійсно загинуло в роки Другої світової не порахували ні в Союзі, ні потім у росії. Адже виплати за загиблих отримували лише ті родини, хто отримав довідки про смерть. Родини безвісти зниклих – ні. Влада просто економила на цих сім’ях.

Показово, що сьогодні ставлення росії до своїх загиблих не змінилось. У війні з Україною вони так само замовчують втрати. Багато солдатів залишаться зниклими безвісті, росії так зручніше і дешевше.

https://www.youtube.com/watch?v=Fu1_rcHyhXw