Обов’язкові бомбосховища у кожній новобудові

Забудовники зобов’язані передбачати наявність бомбосховищ у новобудовах.

Президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон, який має забезпечити вимоги цивільного захисту під час планування та забудови.

Закон передбачає зміну підходів до формування системи споруд цивільного захисту.

Зокрема, під час планування та забудові на рівні містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях.

Тепер документація має обов’язково містити розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту, який визначає план розвитку укриттів і забезпечення безперешкодного доступу до них громадянам.

Цей закон розробили для забезпечення додаткових заходів у будівельній діяльності, пов’язаних із захистом населення від вибухів, вибухових хвиль, ураження небезпечними хімічними, радіоактивними та біологічно небезпечними речовинами.

Закон містить такі ініціативи:

• врахування заходів цивільного захисту ще на стадії розробки будівельної документації;

• спрощення процедури передачі земельних ділянок для будівництва бомбосховищ;

• обов’язкове розміщення споруд цивільного захисту (укриттів, сховищ, бомбосховищ) під час будівництва об’єктів, на яких будуть постійно перебувати понад 50 осіб або періодично перебувати понад 100 осіб;

• необхідність утримання укриттів в постійній готовності.

Також в законі прописане положення, що орган державного архітектурно-будівельного контролю може відмовити у видачі сертифіката про готовність будівлі до експлуатації, якщо забудовник належно не виконає необхідні умови з обладнання бомбосховища.