Освітяни Миколаївщини та Львівщини обмінюються досвідом у сфері профтехосвіти

Зустріч директорів закладів професійно-технічної освіти та представників департаментів освіти двох областей організували вчора у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного бізнесу.

Заступниця директора департаменту освіти Львівської ОДА Ольга Котовська привітала гостей на Львівщині та ознайомила із стратегією розвитку освіти Львівської області, презентувавши основні тенденції та аналіз вектору руху галузі у найближчі роки.

«Приємно вітати наших колег із Миколаївщини саме сьогодні – у День Єдності. Схоже, що це знаковий день, який має об’єднати, створити нові контакти, дати можливість обмінятись цікавими практиками та напрацювати якісь креативні проекти. Маю надію, що ми будемо мати можливість реалізовувати спільно проекти як на Львівщині, так і на Миколаївщині», – наголосила Ольга Котовська.

Із функціонуванням системи професійно-технічної освіти Львівської області ознайомив керівник відділу професійно-технічної освіти Іван Пикус, виокремивши спільні для обох областей проблеми та презентував пілотні проекти, що вдалось реалізувати в закладах Львівщини торік.

«Мережа профтехосвіти області має 49 закладів. Контингент у закладах зріс за останній рік на тисячу учнів, вивівши Львівщину на перше місце по Україні. Уже котрий рік лідерство у найбільш популярних професіях тримають спеціальності сфери гостинності. І це закономірно, адже Львівщина – туристична область, тому ринок потребує саме цих спеціалістів. Позатим, стали затребуваними спеціалісти сільського господарства, електрогазозварники та кравці. Для цих спеціальностей створюються навчально-практичні центри. На Львівщині є 40 різних НПЦ.  Нам цьогріч вдалось освоїти всі кошти державної субвенції на облаштування центрів, і вже у 2022 році ми подали десять заявок на створення нових НПЦ», – акцентував Іван Пикус.

В межах зустрічі порушили питання дуальної освіти, Наглядових рад та пілотного проекту щодо критерії оцінювання закладів.

«Ідея щодо подібного обміну досвідом виникла нещодавно, і ми вирішили тісніше і більше спілкуватись зі своїми колегами з різних областей. Скільки би ми не навчались теорії, але нема нічного ціннішого, ніж досвід колег і комунікація. Прекрасно, що така ідея втілилась, і ще більше надихає, що Міністерство позитивно оцінило подібні починання обміну між регіонами. Ми бачимо у своїх колег хороші напрацювання, які можемо перейняти і застосувати у себе. А крім того, це ще й елемент єднання. Гадаю не будемо зупинятись на цьому, а просунемось ще й до обміну студентами, і це буде для усіх позитивним досвідом», – зауважила заступниця директора департаменту освіти та науки Миколаївської облдержадміністрації Людмила Комісарова.

Програма перебування гостей із Миколаївщини передбачає не лише дискусійні панелі та презентаційні частини, а й відвідання різних закладів, огляд навчально-практичних центрів. Зокрема, досвід та можливості свого закладу презентувала директорка Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного бізнесу Ганна Балущак.

«Приємно, що наш заклад став одним із майданчиків вивчення передових практик навчальних закладів.  Творчий, позитивний колектив дуже багато робить  для покращення змісту та якості освіти, щоденно працює над впровадженням новітніх технологій. Філософія нашого закладу перш за все – створити зрозумілу атмосферу для працівників і студентів. Ми робимо акцент на професійно-практичній роботі. З перших же днів наші студенти переходять на наші навчально-виробничі одиниці. Велику увагу ми приділяємо вивченню іноземних мов. До карантину щороку по три сотні студентів ми відправляли на стажування закордон. Не забуваємо також про профорієнтацію, тож зараз у нас майже 1200 студентів. Плануємо створити центр дитячих розваг, де будемо готувати аніматорів та інших фахівці, які зможуть організовувати цікаве дозвілля і надавати комплексні послуги для клієнтів з дітьми», – розповіла Ганна Балущак.

Під час першого дня перебування освітяни із Миколаївської області мали змогу оглянути навчально-практичні центри Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного бізнесу. Впродовж наступних двох днів планується відвідання училищ у Стрию, Дрогобичі та Львові.

Захід відбувається за підтримки Програми EU4Skills: Kращі навички для сучасної України – це спільна програма ЄС та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні.