k2FtbBdWr1

Пам’ятка для подорожуючих: прості правила поведінки

У зв’язку з військовою агресією ворога, крім проблем військового характеру, мають місце значні міграції населення.  

Перебування людей тривалий час у потягах, автомобільному транспорті, затори, очікування на кордонах, складність дотримання вимог особистої гігієни та чистоти рук, вимушене довготривале зберігання продуктів харчування – ось неповний перелік небезпек, які чатують у дорозі.

І все це може бути причиною виникнення різноманітних кишкових інфекцій та харчових отруєнь.

До них належить велика група хвороб, що перебігають у людей з такими симптомами, як: підвищення температури тіла, головний біль,  біль у животі, частий рідкий стілець, тошнота, блювота, виражена загальна слабкість.

В організм здорової людини збудники кишкових інфекцій потрапляють разом з їжею, водою або через брудні руки.

Щоб уберегти себе та людей, які з Вами подорожують, від кишкових інфекцій у дорозі запам’ятайте та перекажіть іншим прості правила поведінки:

НЕ брати в дорогу та не вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та протерміновані.

НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб.

НЕ брати в дорогу продукти, що швидко псуються – варені ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби, салати або інші продукти, які мають обмежений термін для споживання (від двох до 24 годин від часу приготування) і потребують охолодженого зберігання.

ПРИ споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою.

НЕ використовувати для пиття, приготування їжі воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо). Використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану. Слід мати з собою та, за потреби і можливості, поповнювати запас води для пиття та особистої гігієни (умивання, миття рук).

ПЕРЕД приготуванням їжі та перед її вживанням завжди мити руки з милом або проводити їх знезараження побутовими дезінфікуючими засобами (в розчині, спреї, гелі, серветки).

Обов’язково мити або знезаражувати руки після відвідування туалетів.

У дорогу необхідно взяти запас одноразового посуду, дезінфікуючі засоби, одноразові рушники та серветки, мішки для побутових відходів.

При переїздах з дітьми батьки повинні ознайомити їх з правилами харчування та дотримання особистої гігієни.

Пам’ятку підготовлено Державною установою «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».