k2FtbBdWr1

Під час зустрічі у Львові з Надзвичайним і Повноважним послом Хорватії обговорили розвиток галузей туризму та освіти між державами

До Львова з робочим візитом завітала Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Аніца Джамич. Сьогодні пані Посол зустрілася з головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким.

Основну увагу зосередили на питаннях співпраці між двома державами та яким чином можна посилити економічні та культурні зв’язки України та Хорватії.

«Більшість з нас чули про Хорватію, як про дуже гостинну туристичну державу. Однак наша співпраця досі належним чином не налагоджена. Наші культури та мови є близькими. Навіть в історичному аспекті також є точки, що зближують наші народи. Переконаний, що обом державам буде корисним досвід партнерства у різних сферах, тому зі свого боку будемо напрацьовувати заходи, які б покращили зв’язок між Хорватією та Україною. Принагідно, популяризуватимемо Львівщину, як привабливий край для туристів та інвесторів», – наголосив очільник Львівщини.

Зі свого боку, пані Посол відзначила якість будівництва доріг, розвиток інфраструктури, стрімкий злет сфери ІТ в Україні та Львівщині. У межах зустрічі з Надзвичайним і Повноважним послом Хорватії обговорили питання створення прямого авіасполучення між Львовом та столицею Хорватії.

«Сьогодні нам важливо визначити основні напрямки, у яких будемо посилювати співпрацю з Україною та Львівщиною. Зараз існує запит на експорт українських товарів у Хорватію. Існує великий інтерес до ІТ-сфери. Власне ми зацікавлені посилити партнерство з Україною. Перш за все, це стосується сфери туризму. Ми хочемо, аби більше туристів з Хорватії обирали для себе саме вашу країну для подорожі та обов’язково завітали до Львова. Для цього варто розширити мережу авіасполучень. Було б добре, якби з’явився прямий рейс зі Львова до Загреба», – зауважила Аніца Джамич.

Наступним напрямком співпраці визначили освітню галузь. Зокрема, говорили про молодіжний обмін студентами з обох країн.

Як зазначила Аніца Джамич, під час практики чи навчання у хорватських університетах молодь зможе активно обмінюватися досвідом та набувати нових знань. У Хорватії, як і в більшості європейських країн, діють навчальні програми Еразмус, Еразмус +, а також існує обмін на рівні кафедр хорватської мови для викладачів.

«Важливо, щоб після пандемії ВНЗ України взялись укладати угоди з хорватськими університетами щодо програм обміну. Таким чином влада візьме на себе відповідальність за українську молодь», – додала Надзвичайний і Повноважний Посол.

Довідково:

Хорватська сторона допомогла організувати поїздку українських дітей з Львівщини для реабілітації до Республіки Хорватія, що відбудеться цьогоріч у липні. Йдеться про дітей з сімей вимушено переселених осіб зі Сходу України та дітей учасників АТО/ООС.