Про ознайомлення платників з податковими нововведеннями

Фахівці Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області проводять робочі зустрічі з платниками податків. В ході заходів податківці ознайомлювали платників з нововведеннями щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету, а також нововведеннями при подачі звітності в електронній формі з використанням Електронного кабінету платника та новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Податківці проінформували платників про те, що з 01 січня 2022 року всі платники єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції, будуть зобов’язані використовувати РРО та ПРРО незалежно від видів діяльності. Виключення відповідно до вимог пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України встановлено лише для ФОП – платників єдиного податку першої групи.

Відповідно до Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосування РРО та/або ПРРО є обов`язковим для тих суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу. Фізичним особам – підприємцям також доведено основні положення, переваги та перспективи щодо одноразового (спеціального ) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору.