Ще понад 20 жителів області виявили бажання взяти на виховання у сім’ю дитину-сироту

В області завершився курс підготовки для тих, хто має намір усиновити дитину, створити прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу чи взяти під опіку дитину-сироту.  Навчання проводив Львівський обласний центр соціальних служб.

Це вже восьме таке навчання у цьому році. Участь у ньому взяли 24 особи, які виявили бажання взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування.

Зазначимо, що цьогоріч вже 164 особи взяли участь у такому навчанні.

«На курсах з потенційними усиновлювачами працюють психологи, медики, а також соціальні працівники. Відтак, учасникам розповідають про усі складові процесу усиновлення: від законодавчих до особистих, зокрема налагодження контакту між батьками та дітьми», – розповів начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

«Завдяки тому, що у тренінгу беруть участь подружні пари, тренери мають змогу більш детально розуміти особливості побудови сімейних систем учасників, в які будуть влаштовані діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування» – зазначив директор Львівського обласного центру соціальних служб Ярослав Бордіян.

Впродовж тренінгового курсу застосовуються такі форми роботи: інтерактивні вправи, рольові ігри, дискусії, метод мозкового штурму, мінілекції, індивідуальні бесіди, робота в малих групах, щоб зрозуміти почуття дитини, особливі обставини її життя, визначитись щодо шляхів подолання труднощів.

Після проходження обов’язкового і безкоштовного курсу навчання всім батькам видають довідку з відповідними рекомендаціями.