Щороку в українських судах задовольняють тисячі справ про позбавлення батьківських прав. Тобто тисячі дітей в Україні щороку потребують тимчасового та подальшого сімейного влаштування. А якщо спробувати допомогти сім’ї на ранніх етапах, підтримати батьків – ймовірно шанси зберегти сім’ю для дітей зростуть в рази.

Патронатні сім’ї якраз і стають тимчасовими родинами для дітей, батьки яких, через різні обставини, не можуть, або не вміють дбати про своїх дітей.

Патронат – це як «швидка допомога» для дитини, яка перебуває в складних життєвих обставинах. Якщо у сім’ї виникають труднощі і дитина не може там жити, то служба у справах дітей «кличе на допомогу» патронатного вихователя.

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в професійній сім’ї.

Патронатне виховання може знадобитися, якщо: діти не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх замінюють, не можуть піклуватися про них; батьки або особи, які їх замінюють, померли чи пропали безвісти; батьки потребують термінового лікування; від новонародженої дитини відмовились батьки; батьки залишили дітей без догляду; у сім’ї існує загроза їхньому життю та здоров’ю.

Патронатним вихователем може стати громадянин України, який:

– має позитивний досвід виховання дітей старше 4-х років;

– має добровільного помічника з числа повнолітніх членів своєї сім’ї, з яким готовий пройти навчання як в патронаті допомогти дитині, сім’я якої опинилася в складних життєвих обставинах.

А також обоє:

– мають стан здоров’я, який дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей;

– не були засудженими або позбавленими батьківських прав.

Хто зацікавився патронатом і готовий таким чином допомогти дитині – звертайтеся до місцевої служби у справах дітей. Там і допоможуть, і розкажуть більше.