Сказ: що варто знати і як уберегтися

Сказ — це гостре особливо небезпечне  вірусне захворювання  усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.

Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини  м,ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через: укус; подряпину та мікроушкодження шкіри та потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.

Для убезпечення від цієї хвороби, Львівський районний відділ ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ  України доводить до відома мешканців  Львівського району інформаційні матеріали щодо профілактики сказу:

Глобальний стратегічний  план із ліквідації сказу людини, що передається собаками, до 2030 року “Нуль до 2030 р.”

Правила догляду за домашніми тваринами та безпечного поводження з ними “Хочеш мати друга Будь другом!”