Проєкт «Експедиція громад: фокус на туризм» із 6-м за чергою виїздом цього разу побував на Золочівщині. Разом із представниками туроператорів, місцевим активом, відвідали села Гавареччина, Грабово, Сасів, а ще місто Золочів – центр територіальної громади і району.

У невеличкому селі Гавареччина гостей зустріла театралізована екскурсія – «патруль УПА». «Вояки» познайомили гостей зі станицею та місцевою криївкою. Гончар Іван Луковський продемонстрував майстерню й процес виготовлення на гончарному крузі вази для квітів із нанесенням орнаменту.

У відпочинковому центрі поблизу села Грабово презентували дерев’яні хатини із вмонтованими в них вуликами, озеро з островом. У селі Сасів адміністратор парафії отець Ігор Леськів повів практиків сфери туризму до дерев’яного храму святого Миколая. Перша згадка про цю церкву  датована 1731 роком. Всередині храму є розкішний іконостас, над ним зокрема працював славетний галицький маляр Іван Руткович, (друга половина XVII сторіччя). А в святилищі з внутрішнього боку купола віднайшли давні фрески, які потребують реставрації.

У Золочеві учасники експедиції провели пішу прогулянку містом, з його давніми валами й храмами, та відпочили біля Молодіжного ставу.

На підсумковому засіданні у Золочівській райдержадміністрації виступили представники закладів громадського харчування й готелів – ті, хто зацікавлений у зустрічі в себе як окремих мандрівників, так і туристичних груп.

Також відбулась презентація сусідньої Поморянської громади. Отець Михайло Сукмановський розповів про ферму в селі Підгір’я. Тут благодійна спільнота «Милосердний самарянин» тримає овець, кіз та виготовляє сири. Поруч із цим на фермі займаються реабілітацією людей з інвалідністю.

Представники туроператорів дали конкретні поради щодо розвитку туризму, зокрема говорили про потребу туристичного різноманіття й різних варіантів відпочинку поблизу Золочівського замку: розвиток гастротуризму – на основі місцевої кухні, конференц-туризм, відродження й популяризація ремесел, зокрема виробів зі срібла, якими колись славився Сасів, організація веломандрівок та забігів, промоція малих міст, а також маркетинг – встановлення ознакування й інформування про цікавинки Золочівщини на автомобільних трасах.

«Чим вирізняється Золочів, один із 7 райцентрів Львівської області, від решти? Якою є неповторна, ексклюзивна й характерна тільки для нього риса? – запитав Віталій Загайний, заступник голови Львівської облдержадміністрації. – Це питання, на яке потрібно шукати відповідь тут, у межах громади. Потім її треба «запакувати» за правилами маркетингу і це може стати привабливою основою для того, аби сюди приїжджав турист. Мій головний посил – йдіть у напрямку маркетингу. Ви сьогодні маєте туристичні об’єкти.  Не вистачає тільки якісної й привабливої обгортки, щоб сюди приїжджав турист, міг нею зацікавитись і побачити те, чого він не зможе побачити деінде. До прикладу, в Золочеві є пам’ятник В’ячеславові Чорноволу. Чому б не взяти на себе цю роль – пам’ять про національно-патріотичного лідера, його діяльність у Львівській області? Ця тема може імпульсувати із Золочева, тут може розвиватися й патріотичний туризм».

Нагадаємо, раніше проєкт «Експедиція громад: фокус на туризм» побував на Червоноградщині, Бібреччині, у Бориславі, Щирці, Оброшино й Пустомитах і на Дрогобиччині.

Більше можливостей про державні та обласні програми, календар зустрічей від команди Львівської ОДА – на сайті hromady.loda.gov.ua