Це глобальна подія в галузі охорони здоров’я, яка відтепер відзначатиметься щороку. Відповідний день покликаний підвищити обізнаність про глибокий вплив фізичної та реабілітаційної медицини на людей із різних куточків планети.

Саме в цей день 24 роки тому, у 1999 році, в результаті злиття Міжнародної асоціації реабілітаційної медицини (IRMA) та Міжнародної федерації фізичної та реабілітаційної медицини (IFPMR) народилося Міжнародне товариство фізичної та реабілітаційної медицини (International Society of Physical and Rehabilitation Medicine, ISPRM).

Встановлюючи цю дату ISPRM, перш за все, вшановує «піонерів» галузі, які заклали міцний фундамент для створення найбільшої медичної організації, що займається міжнародною реабілітаційною медициною. 

Завдяки впровадженню сучасної пацієнтоцентричної активної реабілітації мільйони людей у світі отримують шанс повернутись до повноцінного життя. Як і лікарі інших спеціальностей, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини (далі — ФРМ) мають глибокі знання клінічної анатомії та фізіології людини, володіють складними інструментами діагностики, лікування, реабілітації та профілактики захворювань. Зокрема, вони допомагають за таких станів здоровʼя, коли повне одужання пацієнта неможливе. Також під їх керівництвом працює вся мультидисциплінарна команда фахівців. Саме вони, спільно з іншими її членами, розробляють максимально ефективний маршрут відновлення людини. При цьому враховують медичні обмеження, потреби пацієнта й кінцеву мету процесу відновлення.

Лікарі ФРМ несуть відповідальність за весь процес реабілітації, виконують велику кількість втручань для відновлення структур та функцій організму людини. Вони забезпечують досягнення реабілітаційних цілей пацієнта для усунення обмежень функціонування. Під час цього вони враховують усі фактори середовища, в якому людина проживає та працює. Також беруть до уваги персональні фактори, що можуть вплинути на ефективність впровадження індивідуального реабілітаційного плану. Лікарі ФРМ — лідери реабілітаційної команди, справжні «диригенти оркестру» професіоналів, де кожен учасник робить свій безцінний внесок у досягнення кінцевої мети. Й ця мета — якнайшвидше повернення пацієнта до звичного, повноцінного життя.