Система місцевих судів залишається незмінною

23 грудня 2022 року набрав чинності Закон України “Про внесення зміни до пункту 3-1 розділу XII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів”.

Законом урегульовано питання діяльності місцевих судів. Зокрема, визначено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження в межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою
Верховної Ради України “Про утворення та ліквідацію районів” від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік із дня припинення чи скасування воєнного стану на території України.