У Чукві відкрили одне з найбільших в Україні картоплесховищ

Львівщина – серед лідерів з областей  за обсягами  виробництва картоплі та забезпечує 7,7 % від загального валового збору в Україні. У цьому напрямі в області успішно  працює підприємство «Контінентал Фармерз Груп» . Вирощують картоплю на площі приблизно 2 тис га . Для її зберігання у селі Чуква на Самбірщині компанія відкрила сучасне картоплесховище.

Приміщення розраховане на одночасне зберігання 16 тис тонн врожаю. У ньому картопля  може перебувати до 10 місяців без мінімальної втрати якості.

У будівництво інвестували 111,4  млн гривень і створили близько 50 робочих місць.

““Контінентал Фармерз Груп”  – серед найбільших платників податків в аграрній  галузі. Дуже важливо, що такі підприємства працюють в області і є двигуном  розвитку економіки, аграрного сектору, важливих проектів у  інших сферах.  З боку держави підтримуємо аграріїв, які вирощують картоплю. Цього року Уряд затвердив  нову програму  підтримки розвитку картоплярства. ЇЇ фінансування – 60 млн грн в цілому по Україні. Власне,  компанія “Контінентал Фармерз Груп”   є потенційним учасником програми і зможе відшкодувати собі частково  вартість  будівництва цього об’єкту.  Згідно з обласною програмою, фінансовою підтримкою можуть скористатись малі та  мікропідприємства. Закликаю аграріїв використовувати ці можливості  для розвитку свого бізнесу”, – зазначив в межах відкриття заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Як зазначив керівник кластера “Картопля” Орест Кравчук, сховище оснащене інноваційним вентиляційним обладнанням, завдяки якому можна точно контролювати температуру, вологість та формувати індивідуальні параметри під зберігання будь-якого сорту картоплі.

«Сучасні вентилятори з регульованою швидкістю і точна комп’ютерна система зволоження допоможуть нам запобігти зневодненню врожаю. Крім цього, ми обладнали унікальну вентиляційну підлогу, оснащену системами примусового тиску, які рівномірно розподіляють повітря по всій площині підлоги. Хочу зазначити, що поєднання цих технологій в Україні застосовується вперше, і наш новий комплекс справедливо можна назвати найсучаснішим». – наголоси в Орест Кравчук.

«Контінентал» вирощує чипсові, насіннєві та продовольчі сорти культури. Над будівництво сховища працювали упродовж 10 місяців.

“Після введення в експлуатацію нового комплексу в с. Чуква наша Компанія має можливість одночасно зберігати понад 100 тис. тонн картоплі і постачати її нашим покупцям протягом практично усього року зі збереженням показників якості”, – наголосив Генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен.