У Кам’янка-Бузькій ДПІ відбулася «гаряча лінія»

Днями у Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбулася «гаряча лінія» щодо особливостей декларування доходів громадян та з інших питань податкового законодавства. На запитання платників податків відповідала заступник начальника інспекції Оксана Cолонинка.

Найбільша кількість запитань стосувалися декларування доходів, отриманих у 2022 році.

Фахівець поінформувала платників податків щодо підстав для подання податкової декларації про майновий стан і доходи, граничних строків сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік, а також ознайомила з переліком витрат, дозволених для включення до податкової знижки. Водночас зазначила, що скористатися правом на податкову знижку та подати декларацію та копії первинних документів, фізичні особи мають право до 31 грудня 2023 року.

Податківиця детально роз’яснила, що податкова декларація про майновий стан і доходи за 2022 рік подається за вибором платника податків за місцем своєї податкової адреси особисто, або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку, та порекомендувала скористатись саме електронним форматом звітування, адже це зручно і просто.

Оксана Солонинка відповіла на питання додзвонювачів щодо нелегального працевлаштування, яке для найманих працівників має негативні наслідки не лише для бюджетів, але й для самих найманих працівників. У першу чергу, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника: права на відпустку, на оплату листків непрацездатності тощо. Також неофіційно працевлаштовані громадяни втрачають пенсійний стаж та можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи.

Платники запитували й про порядок застосування РРО/ПРРО. Зокрема, цікавилися особливостями застосування програмного РРО у випадку відсутності зв’язку ПРРО з фіскальним сервером ДПС та іншими питаннями.