З 4 листопада по 4 грудня у Львівському історичному музеї експонують виставку канадської художниці українського походження Лесі Марущак під назвою «Марія». Проєкт є мобільним меморіальним простором, що увічнює пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Проєкт «Марія» презентували у дев’яти країнах, а книга за його мотивами потрапила до короткого списку Книжкової премії впливового міжнародного фотофестивалю Rencontres d’Arles у Франції (2019) та отримала нагороду за найкращий дизайн на міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» у Києві (2019). Саме з виставки у Львові розпочинається всеукраїнський тур проєкту.

У центрі виставки – образ дівчини Марії, яка всупереч сталінському рішенню про геноцид українців вижила, на відміну від мільйонів жертв. Проєкт натхненний реальною історією Марії Ф., яка пережила Голодомор та зараз живе із родиною в Канаді. Леся Марущак отримала дозвіл використовувати у проєкті фотографію із сімейного архіву, проте за погодженням з родичами героїня залишається анонімною.

“Я хотіла уникнути монолітної мови та форми традиційних меморіалів, а натомість створити абстрактний простір, який би зіштовхував глядача із втратою. Для мене цей проєкт є також внеском у діалог про соціальну справедливість та права людини”, – розповідає авторка проєкту Леся Марущак.

Дати проєкту «Марія» у Львові обрані не випадково – 27 листопада в Україні відзначатиметься щорічний День пам’яті жертв Голодомору.

Виставку можна відвідати щодня, крім середи, з 10:00 до 17:00 год у «Кам’яниці Корнякта» Львівського історичного музею (Площа Ринок, 6) до 4 грудня. Вхід вільний лише за умови надання документів про вакцинацію, негативного тесту на ковід або довідки про одужання.

Більше інформації про проєкт шукайте на фейсбук-сторінці.