У Львівській РДА сьогодні відбулася нарада щодо формування мережі ліцеїв у Львівському районі на виконання Розпорядження начальника Львівської ОВА «Про затвердження прогнозованої мережі ліцеїв Львівської області».

У нараді взяли участь директор департаменту Львівської ОДА Олег Паска, начальниця відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Львівської ОДА Ірина Сислюк, керівники відділів освіти 13 територіальних громад району та директори закладів освіти, на базі яких заплановано створити ліцеї.

За попередніми прогнозами, мережа ліцеїв району буде складатися з 39 ліцеїв: 10 у місті Львові та 29 ліцеїв у громадах району. З них 2 будуть ліцеями ІІІ ступеня, що забезпечить профілізацію навчання, 2 ліцеї ІІ-ІІІ ступеня; всі інші – І-ІІІ ступеня.

Окрім цього, особливу увагу учасники наради акцентували на вимогах до ліцеїв із врахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації відповідно до потреб територіальної громади. Зокрема, це: два класи за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти; ліцей як окрема юридична особа; здобуття профільної середньої освіти відповідно до профілів навчання; можливість обрання учнями навчальних предметів, курсів, інших освітніх компонентів; підвезення (у разі потреби) учнів та педагогічних працівників тощо.

Зазначимо, впровадження реформи згідно Закону “Про повну загальну середню освіту” має відбутися у 2027 році.