k2FtbBdWr1

У Львові презентували першу в Україні пілотну програму з кредитування інвестиційних проєктів під 0%

Напередодні відзначення Дня підприємця (5 вересня) у Львові відбулась презентація пілотного проєкту «0% річних на реалізацію інвестиційних проєктів для мікро-, малого та середнього підприємництва Львівської області». Проєкт реалізуватимуть в межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Основна мета пілотного проєкту – посилити інвестиційну активність підприємців Львівської області та стимулювати створення нових робочих місць.

«До Дня підприємця, ми презентували унікальний для України напрям кредитування. За ініціативи Львівської облдержадміністрації, малі середні підприємці Львівщини зможуть отримати кредити на інвестиційні цілі під 0%. До такої ставки компенсувати кредити за програмою Президента України «Доступні кредити 5-7-9» ми зможемо з обласного бюджету, адже 5 млн гривень на ці цілі у межах програми конкурентоспроможності Львівщини виділила Львівська обласна рада. Скористатися цим кредитом зможуть представники малого і середнього бізнесу, яким потрібні кошти для розвитку і створення робочих місць. Так ми не тільки підтримуємо місцевий бізнес, а й стимулюємо ріст робочих місць в області, – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Як зазначили розробники проєкту з Фонду розвитку підприємництва програма має кілька ключових переваг. Серед них виокремлюють такі:

  1. Для місцевої влади – участь у Програмі «5-7-9%» через запровадження додаткового пакета підтримки для місцевих підприємців з урахуванням пріоритетів розвитку регіону;
  2. Для уповноважених банків – додатковий стимул для залучення нових та наявних підприємців, які планують реалізувати інвестиційний проєкт;
  3. Для підприємців Львівщини – доступний кредит для фінансування проєкту, антиковідна підтримка. А також часткове відшкодування державою вартості створення робочих місць.

У результаті: посилення інвестиційної привабливості регіону, зростання прозорості ведення бізнесу та укріплення довіри між бізнесом та місцевою владою.

В межах зустрічі Львівська ОДА (Максим Козицький) та Фонд розвитку підприємництва (на чолі з в.о. Фонду Андрієм Гапоном та уповноваженим Валерієм Майбородою) підписали Договір про співпрацю.

Принагідно, за багаторічну сумлінну працю та значний внесок у розвиток підприємницького середовища Львівської області та з нагоди Дня підприємця Максим Козицький відзначив подяками від голови облдержадміністрації десятьох підприємців області – керівників ТзОВ, ПП, ТОВ, ПрАТ, АТ.

До слова, Львівщина лідирує з-поміж інших областей України за кількістю наданих кредитів за Програмою «5-7-9%». З понад 58 млрд гривень –  4,7 млрд отримали в кредит саме підприємці Львівщини.