У Львові відбулася конференція «Всесвітній день продовольства»

У Львові відбулася конференція «Всесвітній день продовольства», на якій фермери, представники органів влади та громадськості обговорили перешкоди, можливості та перспективи розвитку аграрного сектору в умовах війни.

Учасники конференції відзначили, що війна спричинила значні виклики для аграріїв, зокрема:

– зниження доступності до посівного матеріалу, добрив та техніки;

зростання цін на енергоносії та логістичні послуги;

– проблеми з експортом продукції.

Незважаючи на ці виклики, аграрії Львівщини продовжують працювати та забезпечувати продовольчу безпеку країни.

У рамках конференції було представлено низку програм підтримки аграрного сектору, зокрема:

– проєкт «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах»;

– комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки;

– державна програма «єРобота».

Також завдяки «Комплексній програмі підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки» аграрії Львівського району отримали понад 9 млн грн з обласного бюджету. Найбільшу дотацію (6 100.0 млн грн) отримали сільськогосподарські виробники за приріст поголів’я корів.

Протягом січня-вересня 2023 року 26 суб’єктів господарювання нашого району отримали право на отримання грантів по державній програмі «єРобота», яка допомагає розвивати садівництво, переробку та сприяє створенню нових сімейних фермерських господарств.

Учасники конференції висловили впевненість, що завдяки підтримці держави та міжнародних організацій аграрний сектор Львівщини зможе подолати виклики війни та продовжувати розвиватися.