k2FtbBdWr1

У Львові вшанували пам’ять українського поета та політичного діяча Олега Ольжича

Сьогодні, 21 липня, минає 114-та річниця з дня народження видатного українського поета Олега Ольжича (Кандиби). З цієї нагоди у Львові відбувся захід, на якому вшанували пам’ять культурного та політичного діяча.

Участь у заході взяли представники громадськості, духівництво.

Відтак, присутні спільно виконали Гімн України та поклали квіти до меморіальної дошки Олега Ольжича, що на вулиці Личаківській.

Опісля, присутні долучилися до чину поминальної панахиди.

Довідково:

Олег Ольжич (справжнє прізвище Кандиба) – український поет, археолог і політичний діяч. Народився 21 липня 1907 року в Житомирі.

З початку 1930-х років Олег Ольжич почав співпрацювати у львівських періодичних виданнях, таких як: «Літературно-науковий вісник», «Вісник», «Обрії», «Напередодні».

Ольжич став одним з членів Організації українських націоналістів, брав активну участь в національно-визвольній боротьбі за свободу і незалежність України. Часто історичні події, свідками яких став Ольжич, лягали в основу його творів.

Меморіальну дошку, присвячену Олегові Ольжичу, відкрили у Львові 21 липня 2010 року. Її розмістили на будинку, де у 1941 році перебувала Референтура ОУН під проводом Андрія Мельника, яку саме очолював Ольжич.