У Міністерстві розвитку громад та територій України розпочали відбір проєктів у межах “Програми з відновлення України”.

Про це повідомили в пресслужбі міністерства.

На їхню реалізацію скерують до 200 мільйонів євро, відповідно до фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком.

За словами очільника Мінгромад Олексія Чернишова, проєкти охоплюватимуть відновлення життєво важливих об’єктів для людей.

Це ремонт або ж будівництво нових медичних, освітніх закладів ЦНАПів, а також капітальний ремонт і реконструкція критичної інфраструктури й будинків для проживання внутрішньо переміщених осіб і тих, хто через війну втратив житло.

Серед умов участі проєктів у відборі:

• комунальна власність об’єкта, на фінансування якого скеровують субвенцію;

• співфінансування за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством, на покриття витрат на сплату податків і зборів;

• календарний план реалізації проєктів має становити від одного до трьох років;

• об’єкти, що фінансують за рахунок субвенції, залишаються у комунальній власності (спільній власності) відповідних територіальних громад та використовуються за цільовим призначенням протягом не менше 20 років з дати завершення впровадження проєкту;

• за рахунок субвенції заборонено купівлю або приватизацію землі, будівель, приміщень;

• під час розроблення проєктної документації на місцевому рівні та на всіх етапах реалізації проєктів обов’язково мають бути враховані громадські інтереси основних сторін в місцевій громаді (вразливі групи населення, громадські організації, медичні, освітні та соціальні служби);

• спроможність органів місцевого самоврядування забезпечувати подальше їхнє утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Нагадаємо, минулого місяця Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому законопроєкт про ратифікацію Фінансової угоди “Програма з відновлення України” між Україною та Європейським інвестиційним банком.

Відповідну угоді щодо залучення 340 млн євро підписали 9 грудня 2020 року. Тоді ЄІБ та Кабмін уклали три кредитні договори на 640 млн євро для відновлення інфраструктури, покращення громадського транспорту та дорожнього сполучення в Україні.