k2FtbBdWr1

«У період зимових свят важливо неухильно дотримуватися карантину», – Орест Чемерис

Епідситуація на Львівщині станом на сьогодні є стабільною. Спостерігається зменшення кількості захворювань та позитивні тенденції щодо кількості осіб, які потребують стаціонарного лікування. За підсумками попереднього тижня, залишається високий відсоток молодих осіб, які звертаються за допомогою та тих, які потребують стаціонарного лікування від коронавірусу. Про це на щоденному брифінгу щодо епідситуації в області розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

«Станом на сьогоднішній ранок 2415 осіб перебувають на лікуванні у стаціонарах області. На жаль, залишається велика кількість осіб, які перебувають у реанімаційних відділеннях, їх близько 100, окрім того, є велика кількість осіб, які продовжують перебувати на апаратах ШВЛ.

Сьогодні особливу увагу акцентуємо на тому, що враховуючи і погодні умови, і період, який до нас приходить, період зимових святкувань, вкрай важливо всім дотримуватися правил карантину, не забувати про соціальну дистанцію, носіння масок та вакцинацію», – зазначив Орест Чемерис.

Він також додав, що є п’ять індикаторних показників захворюваності, визначених постановою Кабміну № 1236 для віднесення регіону в ту чи іншу зону епіднебезпеки. На Львівщині вже упродовж тижня ці показники є нижчими від крайніх значень «червоної» зони. Проте, стабілізація епідситуації відбувається достатньо повільно, відсоток захворюваності знижується повільними темпами, достатньо велика кількість осіб і надалі потребують лікування. Все це стало підставою для звернення Львівської ОДА до уряду про те, що незважаючи на зниження індикаторних показників, Львівщину слід залишити у «червоній» зоні.

«Найважливішим зараз є дотримання карантину і вакцинація. Вакциновані хворіють легше, ми спостерігали  це у критичні моменти навантаження на госпітальну мережу, коли кількість вакцинованих осіб коливалася від 160 до 170 осіб, незалежно від того, скільки осіб перебувало на стаціонарі», – додав Орест Чемерис.

Детальніше про вакцинацію в області станом на сьогодні – за посиланням.

Зазначимо, що рішення про вихід Львівщини із «червоної» зони може прийняти лише державна комісія ТЕБ і НС.